W standardowych wkładkach bębenkowych, przy pomocy których zamykamy nasze drzwi, pozostawienie klucza w zamku, po jego zamknięciu od wewnątrz, absolutnie uniemożliwia otworzenie drzwi kluczem od zewnątrz. Rodzi to pewne niebezpieczeństwo odcięcia nam dostępu do domu / mieszkania w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu osób pozostających wewnątrz pomieszczeń.

Wyobraźmy sobie dzieci, które zamknęły się od wewnątrz, pozostawiając klucz w zamku. W razie jakiegokolwiek wypadku, nikt nie będzie mógł dostać się do nich z pomocą. Jeżeli jeszcze do tego mamy drzwi o podwyższonej odporności na włamanie, dostanie się do środka w rozsądnym czasie ( czytaj – wyłamanie drzwi ), będzie prawie niemożliwe. Podobnie jest
w przypadku mieszkań osób starszych, podatnych na urazy czy zasłabnięcia.
Czy wreszcie w przypadku późnego powrotu, gdy wszyscy domownicy śpią, pozostawiwszy klucz w zamku, lub zamknięć bezpiecznych w firmach, ułatwiających ewakuację. Poza oczywistym ryzykiem dla zdrowia osób znajdujących się w pomieszczeniu, dochodzi całkowite zniszczenie drzwi. 

Do wszystkich wkładek oferowanych przez firmę ŁUCZNIK-Lockpol możliwe jest zastosowanie tzw. sprzęgła bezpiecznego. Jest to nowoczesne i niedrogie rozwiązanie, umożliwiające całkowite usunięcie opisanych zagrożeń.

W tej konstrukcji wkładki, możemy pozostawić klucze w zamku od wewnątrz, a i tak bez przeszkód otworzymy je kluczem od zewnątrz. Tak więc, oprócz oczywistego bezpieczeństwa Waszej własności, oferujemy Państwu
w naszych zamkach, również opcję bezpieczeństwa waszych bliskich w domach i mieszkaniach.