Wielokrotnie zdarza się sytuacja gdy chcemy założyć do drzwi zamek elektryczny ale pojawia się dylemat o trudnościach związanych z podłączeniem zasilania. Konieczność zastosowania peszli oraz  przeciągnięcia przewodów elektrycznych w znacznym stopniu studzi nasze zamiary.
I tu właśnie pojawia się rozwiązanie tych właśnie dylematów. Zamek całkowicie mechaniczny, uruchamiany za pomocą „elektrycznej” listwy zaczepowej. To ją właśnie montujemy do ościeżnicy i podłączamy do źródła zasilania jak zwykły elektrozaczep.  Po podaniu a w wersji rewersyjnej odcięciu napięcia w listwie zaczepowej otwiera się specjalna zapadnia, która to w sposób mechaniczny otwiera zamek. Oczywiście zamek może być też otwierany za pomocą klamki oraz wkładki.
Jest to bardzo pomysłowy sposób połączenia klasyki z nowoczesnością. Nieskomplikowany montaż, prostota działania i użytkowania. Zamki występują  w szerokiej gamie rozmiarowej (20, 25, 30, 35, 40, 50 i 60 mm) co dodatkowo ułatwia dobranie odpowiedniego zestawu bo oczywiście każdy z zamków współpracuje z blachą zaczepową zwykłą lub rewersyjną.
Zestaw zasilany jest prądem 12 V AC/DC
Wygląda na to, że pojawiło się nowe,  idealne rozwiązanie dla parkingów, stref mieszkańców, firm, szkół oraz wszelkich budynków z kontrolą dostępu.