Zamki elektromagnetyczne do furtek

 

Aranżując przestrzeń wokół domu warto stawiać na rozwiązania zapewniające pełną funkcjonalność i wygodę codziennego korzystania. Jednym z flagowych przykładów takiego podejścia jest zamek elektromagnetyczny do furtki. Dzięki niemu nawet wtedy, gdy nie mamy pod ręką klucza otwierającego wejście, możemy sami wyjść z terenu posesji lub wpuścić na nią gości. Jednocześnie mamy zwiększoną pewność, że żaden przypadkowy człowiek nie przekroczy granicy naszego podwórka. Zobaczcie sami, jakie zamki elektryczne do furtek dostępne są w ofercie marki Łucznik - Lockpol. Poznajcie najnowsze rozwiązania doceniane za trwałość, prostotę użytkowania i łatwość montażu. 

Jaki zamek elektryczny do furtki warto wybrać?

Analizując rodzaje powyższych produktów musimy na początku powiedzieć, że pod kątem technologii pracy dzielą się one na te awersyjne (standardowe) oraz rewersyjne. Zdecydowanie elektrozaczep awersyjny do furtki (np. Elektrozaczep 812 12-24vac/Dc podstawowy) jest opcją dużo częściej wykorzystywaną. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. W tej technologii bowiem wejście otwiera się dokładnie wtedy, gdy do zamka dociera pożądane napięcie. W tym momencie dochodzi do zwolnienia zapadki oraz otwarcia się furtki. Użytkownik ma pełną kontrolę nad tym, kiedy do systemu dochodzi prąd. Dzieje się tak wtedy gdy naciśnie on przycisk w domofonie bądź użyje odpowiedniego guzika na pilocie. Oczywiście cały czas jest tu także możliwe otwarcie blokady także za pomocą tradycyjnego klucza.

 

Jeśli byśmy natomiast postawili na elektrozaczep do furtki rewersyjny (np. Elektrozaczep Rewersyjny 1421 12v Dc z wyłącznikiem), wtedy blokada otwarcia zwolni się dopiero wtedy, gdy do zamka przestanie docierać napięcie. Jest to więc sytuacja odwrotna do tej, jaką spotykamy w modelach awersyjnych. Najczęściej technologia rewersyjna wykorzystywana jest w drzwiach i furtkach stanowiących wyjście awaryjne. Wtedy w chwili, w której na terenie obiektu odcięte zostaje zasilanie, bariery zostaną zwolnione, a osoby przebywające w budynku czy na podwórku mogą bez przeszkód opuścić jego teren.

Zamek na elektromagnes do furtki symetryczny czy asymetryczny?

Patrząc pod kątem konstrukcji obudowy zamek do furtki elektrozaczep można podzielić na wersję asymetryczną oraz symetryczną (np. Elektrozaczep 1420rfw 12-24v Ac/Dc z wyłącznikiem). Największą popularność zyskała wersja druga, symetryczna. Dlaczego? Rozwiązanie tej zagadki jest bardzo proste. Symetryczny elektrozaczep do furtki bezprzewodowy bądź przewodowy to taki, w którym zapadka jest umieszczona centralnie po środku. Dzięki temu cały zamek jest w pełni uniwersalny, możliwy do montażu tak w furtkach otwieranych w lewą, jak i w prawą stronę. W przypadku produktów niesymetrycznych podczas ich zakupu musimy dokładnie przeanalizować konstrukcję, tak by była ona w pełni dopasowana do naszego wejścia. Gdybyśmy wybrali źle - system nie będzie mógł działać prawidłowo.

 

Bez względu jednak na to, jaki elektrozaczep do furtki wybierzemy pamiętajmy, że musi spełniać on kilka podstawowych kryteriów. Zamek do furtki z elektrozaczepem powinien wytrzymać możliwie dużą ilość cykli otwierania i zamykania. Nie bez znaczenia jest także długość gwarancji, jaką producent daje na swój artykuł - minimalny dopuszczalny w Polsce okres gwarancyjny wynosi dwa lata.